Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Інтерв’ю
12.06.2012 : Киев
Ольга Яковенко дійшла до Олімпіади
Услід за рекордсменкою світу Наталкою Добринською ще одна вінницька легкоатлетка забронювала путівку на Олімпіаду-2012 у Лондоні. Це 25-річна майстер спорту міжнародного класу зі спортивної ходьби Ольга Яковенко, яка представляє спорттовариство "Колос" і обласну школу вищої спортивної майстерності.

Тренування на алеях парку
Ольга нині тренується у Вінницькому центральному парку культури і відпочинку, по алеях якого робить великі кола разом зі своїм тренером та водночас діючим спортсменом світового класу Андрієм Ковенком, учасником попередніх Олімпійських ігор. Після одного з цих тренувань Ольга Яковенко люб'язно погодилась відповісти на наші запитання.

- Ольго, на яких змаганнях Ви здобули олімпійську ліцензію?

- Олімпійський норматив "А" я виборола ще минулого року, на Кубку Європи. Але його треба було підтвердити. Це вдалося зробити 13 травня, на Кубку світу, який відбувся у Росії (м. Саранськ). Там посіла 20-е місце серед 120 учасниць.

- На яке місце будете націлюватися на Олімпіаді?

- Завдання-мінімум - потрапити до двадцятки найкращих. Хоча, зрозуміло, прагнутиму посісти місце якомога вище.

- Які країни сьогодні є лідерами у жіночій спортивній ходьбі?

- Лідерами світового рейтингу є росіяни. Недарма у Росії діє єдиний у всьому світі Центр олімпійської підготовки майстрів спортивної ходьби. Найсильнішими також є представниці Китаю, Іспанії та Португалії.

- Скільки годин на день тренуєтесь?

- Я тренуюсь разом з тренером двічі на день - зранку (2-2,5 години) та ввечері (близько години).

- Десь працюєте чи повністю присвячуєте себе спорту?

- Наразі займаюсь лише спортом. Маю державну фінансову підтримку, як член національної збірної України.

- Місцева влада допомагає?

- Отримую стипендію міського голови Володимира Гройсмана і стипендію від обласної влади (через обласне відділення НОК України). Вдячна за підтримку і голові міського спорткомітету Сергію Краєвському.

З набутим досвідом результати підвищуються
- У майбутньому збираєтесь працювати за неспортивним фахом?

- У спортивній ходьбі можна показувати високі результати не лише у молодому, а й у середньому віці. Навіть навпаки, з роками, з набутим досвідом, вони можуть лише поідвищуватись. Тому змінювати спортивний фах на інший у найближчому майбутньому не збираюсь.

- Перед Олімпіадою плануєте взяти участь у яких-небудь стартах?

- Усіх майбутніх учасників Олімпійських ігор з ходьби(і чоловіків, і жінок) керівництво збірної звільнило від виступів у всіх змаганнях перед Лондоном-2012, аби могли якомога краще підготуватись.

- Нагадайте про свої найвищі результати.

- Я була четвертою на чемпіонаті Європи серед молоді, двічі брала участь у чемпіонатах світу. На Кубку світу серед 62 команд збірна, за яку я виступала, посіла високе 6-е місце. А найвищими моїми досягненнями є 5-е місце в особистому заліку та 3-е в складі збірної України на Кубку Європи серед жінок у 2011 році.

- Чи є Вінниці, окрім Вас і Андрія Ковенка, сильні майстри спортивної ходьби, які б претендували на участь в Олімпіаді?

- Це - Олександр Романенко (тренується разом з нами). Цього року він виконав олімпійський норматив "А" на дистанції 50 км. Але у ходьбі на дистанціях 20 і 50 км по 5 українців виконали ці нормативи. Тому, на жаль, Олександр Романенко навряд чи потрапить до Лондона-2012, адже його конкуренти мали вищі результати. На жаль, також практично не має шансів потрапити на Олімпійські ігри мій тренер Андрій Ковенко (це він підтвердив і в особистій розмові. - Авт.).

Газета "Місто - твої головні новини"

 Звертань: 1088
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства