Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Новини
14.01.2019 : Киев
Град-Могилів
Географічне положення, кліматичні умови та родючі землі подільського краю завжди були сприятливі для проживання та діяльності людини. То ж не дивно, що заселення земель в низинах Дністра почалось ще в сиву давнину.

Як свідчать археологічні пам'ятки різних історичних епох і культур, перші поселенці в околицях Могилева з'явились в мустьєрську добу в період «неандертальців» (150-40 тисяч років до н. е.). Пізніше, в епоху верхнього палеоліту (40 тис. років до н. е.), край був густо заселений колективами «кроманьйонських людей».

В часи Київської Русі по Дністру (грецька назва річки Тирас) селились слов'янські племена уличів і тиверців, — про це нам говорить найдавніший писемний документ «Повість минулих літ». Греки називали їх «Велика Скіфь».

В середині 13 ст. сюди вторглись орди Батия, 60-тисячне військо Куремси і Бурундая спустошило подністровські землі. Татаро-монгольська навала негативно відбилася на розвитку економіки нашого краю, а за територією саме тоді закріпилась назва Поділля.

З історичних документів відомо, що в першій половині 15 ст. на місці теперішнього Могилева, при гирлі річки Дерло, існувало село Іваниківці. Належало воно подільським землянам Сімі та Берлу Буцням, які отримали від великого князя литовського Вітовта і польського короля Владислава ІІ Ягайла пожалування на общині землі Подністров'я.

У другій половині 16 ст. сюди приїхав волоський феодал, скинутий з трону Єремія Могила, який на правах приватної власності придбав Іваниківці і заклав в 1595 році основу майбутнього міста. Але користолюбство та потяг до влади не дають Є. Могилі спокою,і він вирішує заволодіти молдавськими землями.

За допомогою він звернувся до брацлавського воєводи Стефана Потоцького. В 1600 році зведений на молдавський трон при особливій підтримці і силою військ польських воєначальників Яна і Стефана Потоцьких, Єремія Могила висловив свою прихильність до поляків тим, що видав чотирьох своїх дочок за багатих польських магнатів. І одну з них, Марію, за Стефана Потоцького (1568—1631), брацлавського воєводу, а як посаг за неї подарував засноване ним містечко на березі Дністра.

С. Потоцький побудував тут замок і назвав місто на честь тестя — град Могилів. Тоді брацлавський воєвода граф Стефан Потоцький звернувся до польського короля Сигизмунда ІІІ Вази з проханням надати місту магдебурзьке право. Такий привілей королівською милістю було ухвалено, що дозволяло «місто звести і заселити людьми різних національностей, торг мати раз в неділю і двотижневі ярмарки на рік. Міщанами ставали всі люди, що по своїй волі до цього міста прийшли і добровільно поселились».

Вікіпедія


 Звертань: 298
Додатки

фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото

Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства