Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Новини
12.11.2018 : Киев
«Подільський Хогвартс» зберігає багато таємниць адмірала Чихачова
В селі Митки Барського району Вінницької області знаходиться унікальний шедевр кінця ХІХ століття. За тогочасною модою маєтки будували в британському стилі. Палац адмірала Миколи Чикачова є єдиним представником англійського класицизму для нашої країни, а унікальний дизайн архітектора Леонта Леонова-Вендровського в змішаному готичному і романському стилі вдовольнить забаганки будь-якого денді. Дивовижні балкони, аристократичні арки, нефи та барельєфи залишились незмінними з кінця ХІХ. Таємниці, які ховає "Подільський Хогвартс" вже більше 110-ти років.

Микола Чихачов був адміралом російського військового флоту. Проїзжаючи подільські землі, він закохався в Барщину. Коли став міністром шляхів та сполучення, керував з'єднанням Поділля з Одеським портом. Сам збудував маєток в Мурованокуриловецькому районі. Дружина адмірала Євгенія Федорівна Корф народила девять дітей, для однієї з яких, а саме Софії, був побудований палац у Митках.

Землю було придбано, ще в 1860-х роках. З 1880-го до 1905-го року будували палац, для будівництва якого матеріали привозили з Лондона. Особливістю маєтку є те, що з чотирьох сторін він виглядає абсолютно по-іншому. Навколо палацу в найкращих традиціях британських лордів був посаджений парк на 10 гектарів, де розташовувались більше ста рослин. За оповідями старожилів, дерева в парку наче були висаджені ім'ям доньки -"СОНЯ".

Сам Микола Чихачов бував там лише кілька разів. І Софія тут прожила зовсім недовго. Вона тут померла від хвороби. Вхід до палацу бережуть вікові дерев'яні двері з венчурним барельєфом. Існує легенда, якщо потерти центральну частину, то можна побачити образ дочки адмірала.

Садиба має десять кімнат, домашній театр, невелику келью, вітражі та підземелля.
З 1926-го року з приходом командно-адміністративної системи замок у Митках перетворився на загальноосвітню школу. Саме в такому статусі він функціонує дотепер. — Коли сюди прийшла радянська влада, будівлю хотіли розібрати на цегельний завод, - каже директорка Митківської школи Ніна Гадасюк, - але люди вийшли з вилами і з чим тільки могли, не дали знищити цю перлину. Це був великий комплекс з домом управляючого, будівлі для слуг і т.д.

Згодом цегла стала покриватись грибком та позеленіла. В 1983-му році за 36 тисяч радянських рублів було реконструйовано кожну окрему цеглину. Трошки раніше, в 1981-му році згорів дах покрівлі. Його відремонтували, а заодно і старий злив, який трохи докучав.

Кілька років тому було замінено всі вікна на пластикові, які повністю повторюють оригінальні дерев'яні. До наших днів внутрішній інтер'єр майже не змінився, лише деяку ліпнину та меблі розікрали мародери. До наших днів зберігся оригінальний план зонування території маєтку. В школі функціонує музей подільської вишивки. Це символічно, бо в цьому районі була потужна артіль майстринь з вишивки.

Щороку садибу Чихачових відвідує велика кількість туристів і це незважаючи на те, що це навчальний заклад, де зараз вчаться 99 дітей. В гостьовій книзі залишили свої записи туристи з Німеччини, Франції, Росії та Великобританії.

Джерело: vlasno.info Андрій Оленін
Фото: Андрій Оленін

 Звертань: 381
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства