Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Новини
18.12.2009 : Винница
Многії літа, хор „Вінниця”!
«Нам - 25!» - під таким святковим гаслом 16 грудня у КЗ «Плеяда» пройшов ювілейний концерт академічного камерного хору «Вінниця».

За роки існування славетний хоровий колектив підготував величезну кількість концертних програм, отримуючи все нових і нових шанувальників. При цьому склад учасників постійно змінювався. На сьогодні у хорі – 38 вокалістів.

Торік камерний хор «Вінниця», який добре знають в Україні і далеко за її межами, отримав статус академічного, а засновник та незмінний керівник колективу - народний артист України Віталій Газінський - отримав звання «Почесного громадянина Вінниці». Саме завдяки наполегливій праці Віталія Газінського, хор неодноразово ставав переможцем міжнародних конкурсів і фестивалів, прославляючи українську хорову школу в Білорусії, Болгарії, Росії, Польщі, Італії та Франції.


Привітати ювілярів зі святом завітали керівництво області та міста, діячі культури і мистецтва, громадськість області. Цього дня славетний спів Вінницького хору навіть вислухали поважні іноземні гості. Адже саме 16 грудня на Вінниччину з робочим візитом завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Чжоу Лі з дружиною.

«Ювілей нашого славетного хору - визначна подія у культурному житті Вінниці. Камерний хор «Вінниця» - перлина музичного життя Поділля, з цікавою історією, багатим репертуаром та широкою географією виступів. Пісні у його виконанні завжди викликають захоплення і надихають творити прекрасне» - зазначив голова облдержадміністрації Олександр Домбровський.

З нагоди свята Олександр Домбровський вручив посвідчення «Заслуженого працівника культури України» Зінаїді Курковій та подарував Вінницького камерному хору на зміцнення матеріальної бази 25 тисяч гривень.

«Вам 25 років – тож і святковий подарунок ми підготували відповідно до ювілею» - підкреслив голова облдержадміністрації.

Спільно з міським головою Володимиром Гройсманом вони вручили кращим хористам почесні грамоти облдержадміністрації та обласної Ради.

Нині у репертуарі хору понад 700 творів вітчизняної та зарубіжної класики, обробок українських народних пісень, сучасних хорових композицій. З хором співпрацювали диригенти: народний артист України Мирослав Скорик, Карло Теннон (Італія), Петер Маркс (Німеччина) та Войцех Родек (Польща). А що особливо почесно, - у свій час хор навіть отримав благословення від Папи Римського Іоанна Павла ІІ.

Різноманітні мистецьки проекти, учасником яких є хор «Вінниця», завжди вражають майстерністю виконання та масштабністю. Достатньо згадати такі монументальні твори, як «Літургія Іоанна Златоуста» Чайковського, опера «На русалчин Великдень» Леонтовича, кантата «Карміна Бурана» Карла Орффа, «Дев’ята симфонія» Бетховена та «Німецький реквієм» Йоганнеса Брамса, щоб зрозуміти, наскільки важливе місце займає вінницький камерний хор у мистецькому житті України.


 Звертань: 1209
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства