Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Новини
23.09.2013 : Киев
Відкриття виставки «Поема в дереві з Надросся»
20 вересня в Національному музеї літератури України відбулося відкриття виставки «Поема в дереві з Надросся» села Андрушівка Погребищенського району Вінницької області. Виставка проходитиме в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької акції «Мистецтво одного села».

У 2012 році, саме у Національному музеї літератури України презентувало своє мистецтво село Крищинці Тульчинського району, відоме в Україні своїми давніми гончарними традиціями. Цього року ви маєте змогу відкрити для себе село Андрушівка Погребищенського району.

В історичних документах зазначено, що село Андрушівка було раніше містечком Липовецького повіту Київської губернії. Окрасою села була пам’ятка архітектури – маєток графа Михайла Тишкевича. Садиба побудована наприкінці 1700-х років і належала тоді сім’ї Якубовських.

У палаці знаходилась бібліотека з багатьма рідкісними книгами і великою колекцією творів мистецтва, зокрема картин, написаних відомими польськими живописцями XIX — XX століть. На гроші графа Тишкевича було побудовано Андрушівську церковну школу та цукровий завод.

Поляк Михайло Тишкевич був палким прихильником всього українського, підтримував молодих українських художників і пожертвував до Фонду Тараса Шевченка понад 10 тисяч рублів. Він і сам писав картини, підписуючи їх псевдонімом “Маляр Каленик”, організовував виставки та іноді сам був їх учасником.

Після подій 1917 року палац перейшов у власність колгоспу, де розмістились адміністративні заклади. За відсутністю коштів, будівля не ремонтувалася і 1960 року її перестали експлуатувати. Будинок був спустошений і зруйнований.

Іншою пам’яткою Андрушівки була унікальна дерев’яна церква 1719 року – Церква в ім’я Різдва Пресвятої Богородиці.

Серед відомих людей Андрушівки – письменник і журналіст Речмедіна Валентин Остапович, фізик-географ і доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Речмедін Іван Остапович.

Село прославилося талановитими майстрами різьби по дереву Петром і Романом Пипів, творчість яких – справжня «поема в дереві», вияв національного самоствердження. Основна тематика творчості цих майстрів – шевченкіана, козаччина, пісенні сюжети народного буття. Неперевершені тематичні різьблені картини експонуватимуться на виставці.

Окрім творів майстрів-різьбярів будуть широко представлені роботи народного маляра Олександра Шульганя, гончара Романа Чмерука, художника Василя Степанчука, майстра традиційної вишивки Ольги Бацюк та інших. Серед них – старовинні витвори декоративно-прикладного і ужиткового мистецтва: ікони, ткані рушники, скатерки, килими, налавники, доріжки, жіночий одяг, тернові хустки, весільні атрибути, а також гончарні вироби (гладущики, горнята, тощо) народних умільців села Андрушівка.

Щедрість та гостинність андрушівчан, які здавна славилися своєю любов’ю до садівництва, ви відчуєте, скуштувавши смачні страви місцевої традиційної кухні, приготовлені майстринями села. Також матимете можливість помилуватися обрядовими хлібами, які представлять місцеві коровайниці.

Незабутній настрій створив народний аматорський фольклорний гурт «Надросяни» (керівник Ігор Капистинський).

Презентуючи в столиці України мистецтво села Андрушівка, що на Вінниччині, варто зазначити: «Андрушівську поему в дереві будуть читати нащадки і дивуватись тому теплому прекрасному спадку, тому духовному скарбу, що в ньому закодовано наше єство, наш національний дух, наше безсмертя».

Учасники свята - митці, літератори, вінничани, мешканці села Андрушівка. У заході також взяли участь начальник управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації Марія Скрипник, директор Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун, представники Погребищенської райдержадміністрації та Андрушівської сільської ради, члени Вінницького земляцтва у Києві. Теплі слова привітання передали Голова Вінницької обласної Ради, заступник голови "Товариства "Вінничани у Києві" Сергій Татусяк та Голова Товариства Володимир Продивус.

Виставка триватиме по 18 жовтня 2013 року.

http://museumlit.org.ua

 Звертань: 1013
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства